Composite Calendar

September 2018
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
26
27
28
29
30
at Queens (N.C.)
Final
W, 3-2
31
at FAU Invite (South County Park)
6:00 pm
6th

at FAU Invite (South County Park)
6:00 pm
7th

vs Texas A&M Int'l
@ Ft. Lauderdale, Fla.
Final
W, 3-0

Christian Brothers
Final
W, 7-0
1
vs Babson
@ Ft. Lauderdale, Fla.
Final
W, 3-0

at Lees-McRae
Final
W, 2-0

vs Missouri S&T
@ Ft. Lauderdale, Fla.
Final
W, 3-1
2
North Georgia
Cancelled
3
4
5
Florida Southern
Final
L, 3-0
6
7
at #4 Palm Beach Atlantic
Final
L, 3-1

at Alabama-Huntsville
Final
W, 2-1
8
at Florida Tech Invite (Wickham Park)
8:00 am
2nd

Belmont Abbey
Final
L, 1-0

Barry
Final
L, 3-2
9
vs #19 West Alabama
@ Huntsville, Ala.
Final
L, 2-1
10
11
12
13
14
at Lady Falcon Invitational
Daytona State College

at Sailfish Invitational
Final

at Sailfish Invitational
Final

Florida Southern
Final
W, 3-2
15
at Falcon Invite
8:00 am
7th

at Falcon Invite
8:00 am
6th

at Lady Falcon Invitational
Daytona State College

at Sailfish Invitational
Final

at Sailfish Invitational
Final

Saint Leo
Final
L, 3-1

Florida Southern
Final - OT
L, 2-1

at Florida Southern
Final
W, 1-0
16
at Lady Falcon Invitational
8 am
5th of 10 teams

at Sailfish Invitational
Final

at Sailfish Invitational
Final
17
at Florida Memorial
Final
W, 1-0
18
at Nova Southeastern
Final
W, 3-1
19
Florida Tech
Final
L, 1-0
20
21
at ITA Regional
TBA

at ITA Regional
TBA

at Eckerd
7:00 PM
22
at Mt. Dew Invite
8:00 am

at ITA Regional
TBA

at ITA Regional
TBA

Embry-Riddle
6:00 PM

at Embry-Riddle
6:00 PM
23
at ITA Regional
TBA

at ITA Regional
TBA
24
at AFLAC Cougar Invitational
8 am
Columbus St.

at ITA Regional
TBA

at ITA Regional
TBA
25
at AFLAC Cougar Invitational
8 am
Columbus St.
26
at Rollins
6:00 PM

Rollins
6:00 PM
27
28
Tampa
7:00 PM
29
Rollins
4:00 PM

Eckerd
6:00 PM

at Eckerd
7:00 PM
30
1
at Super Regional Preview

at NCAA Division II Preview
8 am
Georgia Southwestern
2
at Super Regional Preview

at NCAA Division II Preview
8 am
Georgia Southwestern

at Barry
7:00 PM
3
Palm Beach Atlantic
6:00 PM

at Palm Beach Atlantic
7:00 PM
4
5
Florida Tech
7:00 PM
6
Embry-Riddle
4:00 PM

Saint Leo
6:00 PM

at Saint Leo
7:00 PM