Licensed to YMCA of Central Florida Aquatic Center - Site License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 2/16/2017 08:03 PM
     2017 Sunshine State Conference Championship - 2/16/2017 to 2/19/2017      
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    SSC Meet: * 10:04.90   2/19/2015 Brit Bayes, Southern                      
Overall Conf: #  9:53.07  12/18/2014 Alli Crenshaw, FSC                        
   Top Times: + 10:10.00  12/16/2016 Madison Yelle, NSU                        
                10:01.12  DIIA
                10:31.18  DIIB
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yelle, Madison      JR Nsu Sharks          10:10.00   10:09.30+DIIB    20  
       27.85    57.61  1:27.89  1:58.29  2:28.76  2:59.48  3:30.22  4:00.87
     4:31.61  5:02.23  5:32.90  6:03.54  6:34.13  7:05.10  7:35.95  8:06.81
     8:37.67  9:08.47  9:39.27 10:09.30                                    
  2 Allin, Georgina     SR Nsu Sharks          10:26.22   10:11.43 DIIB    17  
       27.83    57.96  1:28.27  1:58.66  2:29.37  2:59.85  3:30.87  4:01.96
     4:32.56  5:03.55  5:34.43  6:05.56  6:36.99  7:08.31  7:39.77  8:11.08
     8:42.00  9:12.91  9:43.34 10:11.43                                    
  3 Munion, Brooke      SR Nsu Sharks          10:28.88   10:12.80 DIIB    16  
       27.57    57.50  1:28.25  1:59.14  2:30.09  3:01.30  3:32.35  4:03.37
     4:34.50  5:05.58  5:36.86  6:08.11  6:39.28  7:10.43  7:41.55  8:12.56
     8:43.45  9:14.26  9:44.08 10:12.80                                    
  4 McCloskey, Madelin  SO Nsu Sharks          10:31.02   10:13.02 DIIB    15  
       28.09    58.22  1:28.78  1:59.26  2:29.80  3:00.43  3:31.18  4:01.94
     4:32.36  5:03.10  5:33.61  6:04.16  6:34.98  7:06.11  7:37.22  8:08.42
     8:39.73  9:11.05  9:42.25 10:13.02                                    
  5 Bayes, Britt        JR Tampa               10:22.31   10:17.99 DIIB    14  
       27.92    57.71  1:27.91  1:58.46  2:28.96  2:59.65  3:30.47  4:01.28
     4:32.31  5:03.49  5:34.99  6:06.24  6:37.73  7:09.34  7:41.05  8:12.65
     8:44.22  9:16.11  9:47.40 10:17.99                                    
  6 Galea Berraud, Cat  SO Lynn Swim           10:22.29   10:19.73 DIIB    13  
       28.81    59.20  1:29.87  2:00.90  2:31.96  3:02.88  3:33.23  4:03.96
     4:34.71  5:05.72  5:36.60  6:07.68  6:38.98  7:10.27  7:41.44  8:12.87
     8:44.36  9:16.10  9:48.08 10:19.73                                    
  7 Horsman, Victoria   SO Tampa               10:32.39   10:27.60 DIIB    12  
       28.93    59.67  1:30.94  2:02.31  2:34.05  3:05.53  3:36.91  4:08.27
     4:39.86  5:11.30  5:43.11  6:14.87  6:46.51  7:17.95  7:49.61  8:21.43
     8:53.16  9:24.98  9:56.80 10:27.60                                    
  8 Craig, Lindsay      JR Nsu Sharks          10:37.68   10:29.81 DIIB    11  
       28.98  1:00.37  1:32.15  2:03.66  2:35.31  3:06.86  3:38.50  4:10.22
     4:41.85  5:13.61  5:45.70  6:17.50  6:49.59  7:21.39  7:53.46  8:25.42
     8:57.30  9:29.01 10:00.07 10:29.81                                    
  9 Grider, Makenzie    SO Rollins             10:37.23   10:30.47 DIIB     9  
       28.64    59.93  1:31.59  2:03.52  2:35.59  3:07.10  3:38.78  4:10.39
     4:42.05  5:13.82  5:45.61  6:17.40  6:49.51  7:21.27  7:53.40  8:25.25
     8:57.01  9:28.98 10:00.05 10:30.47                                    
 10 Lombardi, Ali       SO Tampa               10:22.69   10:31.83          7  
       27.54    57.61  1:28.12  1:59.13  2:30.31  3:01.63  3:33.74  4:05.44
     4:37.53  5:09.85  5:41.91  6:14.02  6:46.48  7:19.09  7:51.57  8:24.19
     8:56.89  9:29.45 10:01.27 10:31.83                                    
 11 Ayers, Makayla      SO Tampa               11:09.77   10:35.69          6  
       28.58    59.40  1:30.30  2:01.42  2:32.98  3:04.50  3:36.15  4:08.20
     4:40.29  5:12.41  5:44.55  6:16.60  6:48.95  7:21.28  7:53.76  8:26.38
     8:58.98  9:31.44 10:04.12 10:35.69                                    
 12 Junker, Ellie       FR Nsu Sharks          10:51.65   10:37.50          5  
       29.45  1:00.63  1:32.06  2:03.70  2:35.65  3:07.24  3:38.94  4:10.86
     4:42.76  5:14.68  5:46.49  6:18.51  6:50.96  7:23.38  7:55.87  8:28.34
     9:00.93  9:33.34 10:05.97 10:37.50                                    
 13 Rowan, Madison      SR Florida Southern    10:47.46   10:42.60          4  
       29.11  1:00.66  1:32.77  2:04.89  2:36.99  3:08.94  3:40.93  4:13.10
     4:45.43  5:17.91  5:50.16  6:22.81  6:55.53  7:27.82  8:00.52  8:33.12
     9:05.55  9:38.03 10:10.45 10:42.60                                    
 14 Buluchevskaya, Yel  FR Nsu Sharks          10:40.47   10:44.79          3  
       28.60    59.59  1:31.17  2:02.96  2:35.03  3:07.00  3:38.95  4:11.00
     4:43.00  5:15.57  5:47.83  6:20.65  6:53.35  7:26.59  7:59.74  8:32.93
     9:06.27  9:39.44 10:12.96 10:44.79                                    
 15 Mandis, Sarah       FR Tampa               10:49.29   10:45.87          2  
       29.74  1:01.74  1:33.68  2:05.85  2:37.96  3:10.00  3:42.20  4:14.34
     4:46.70  5:19.21  5:51.83  6:24.32  6:57.00  7:29.88  8:02.78  8:35.59
     9:08.60  9:41.38 10:14.11 10:45.87                                    
 16 Swartley, Kasey     SO Lynn Swim           10:53.46   10:46.17          1  
       29.83  1:02.05  1:34.81  2:07.68  2:40.74  3:13.49  3:46.08  4:18.87
     4:51.72  5:24.31  5:56.84  6:29.35  7:01.45  7:33.42  8:05.96  8:38.34
     9:10.97  9:43.14 10:15.12 10:46.17                                    
 17 Langner, Charlie    FR Saint Leo           10:44.64   10:46.81        
       28.63    59.54  1:30.78  2:02.20  2:33.61  3:05.34  3:37.15  4:09.09
     4:41.51  5:14.14  5:46.93  6:20.23  6:53.46  7:27.12  8:00.64  8:33.88
     9:07.49  9:41.12 10:14.34 10:46.81                                    
 18 McClendon, Riley    SR Florida Southern    10:51.88   10:54.15        
       30.11  1:02.47  1:35.11  2:07.92  2:40.74  3:13.44  3:46.16  4:18.87
     4:51.68  5:24.65  5:56.89  6:29.23  7:02.35  7:35.46  8:08.70  8:41.89
     9:15.01  9:48.34 10:21.64 10:54.15                                    
 19 McNamara, Alyssa    SO Saint Leo           10:47.94   10:57.98        
       28.91  1:00.23  1:31.80  2:03.94  2:36.36  3:08.87  3:41.69  4:14.77
     4:48.14  5:21.21  5:54.65  6:28.21  7:01.76  7:35.65  8:09.49  8:43.43
     9:17.35  9:50.92 10:24.85 10:57.98                                    
 20 Tiell, Katie        FR Lynn Swim           11:32.02   11:03.02        
       30.67  1:03.49  1:37.39  2:11.41  2:45.52  3:19.48  3:53.01  4:26.66
     5:00.26  5:33.68  6:07.03  6:40.86  7:14.53  7:47.79  8:21.39  8:54.62
     9:27.38  9:59.85 10:32.19 11:03.02                                    
 21 Bischoff, Sam       FR Florida Tech              NT   11:03.62        
       29.88  1:03.18  1:36.88  2:10.42  2:43.76  3:17.43  3:50.53  4:24.19
     4:57.41  5:30.91  6:04.10  6:37.90  7:11.16  7:44.69  8:18.17  8:51.96
     9:25.11  9:58.29 10:31.84 11:03.62                                    
 22 O'Connor, Birgitt   FR Florida Tech        11:05.63   11:08.97        
       29.87  1:02.87  1:35.80  2:08.49  2:41.61  3:14.71  3:48.06  4:21.46
     4:55.32  5:29.76  6:03.56  6:37.83  7:11.71  7:46.00  8:20.22  8:54.10
     9:27.92 10:02.18 10:35.84 11:08.97                                    
 23 Grimes, Jade        SO Rollins             11:11.86   11:13.73        
       30.50  1:03.49  1:37.42  2:11.44  2:45.74  3:19.53  3:53.33  4:27.19
     5:01.09  5:35.20  6:08.75  6:42.43  7:16.49  7:50.55  8:24.50  8:58.39
     9:32.39 10:06.34 10:40.21 11:13.73                                    
 24 McKelvey, Olivia    FR Florida Tech        11:28.47   11:23.43        
       29.67  1:02.63  1:36.54  2:10.34  2:44.28  3:18.64  3:53.01  4:27.22
     5:02.24  5:36.73  6:11.54  6:46.35  7:21.51  7:56.39  8:31.16  9:05.95
     9:40.74 10:15.65 10:50.32 11:23.43                                    
 25 Stein, Evelyn       JR Florida Tech        11:41.46   11:29.17        
       30.73  1:04.00  1:37.91  2:11.64  2:46.05  3:19.74  3:54.35  4:28.53
     5:03.54  5:38.47  6:13.44  6:48.67  7:23.47  7:58.98  8:34.46  9:10.06
     9:45.28 10:19.42 10:55.28 11:29.17                                    
 26 Maginley, Aliah     SO Lynn Swim           12:00.95   11:49.46        
       31.29  1:05.99  1:41.34  2:17.11  2:52.81  3:28.64  4:04.40  4:40.59
     5:16.11  5:52.33  6:28.15  7:04.31  7:40.39  8:16.45  8:52.37  9:28.02
    10:04.08 10:39.92 11:15.34 11:49.46                                    
 
Event 2  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    SSC Meet: * 9:01.09   2/19/2015 Daniel Bis, Saint Leo                      
Overall Conf: # 9:00.58   2/19/2015 Daniel Bis, Saint Leo                      
   Top Times: + 9:11.35  12/16/2016 Franco Lupoli, NSU                         
                9:07.51  DIIA
                9:34.89  DIIB
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lupoli, Franco      JR Nsu Sharks           9:11.35    9:08.62 DIIB    20  
       23.92    50.46  1:17.32  1:44.76  2:12.10  2:39.53  3:07.04  3:34.84
     4:02.62  4:30.53  4:58.12  5:25.78  5:53.71  6:21.72  6:49.55  7:17.57
     7:45.55  8:13.34  8:41.17  9:08.62                                    
  2 Woodrow, Blake      JR Nsu Sharks           9:31.13    9:14.82 DIIB    17  
       24.12    51.08  1:18.72  1:46.56  2:14.30  2:42.14  3:09.98  3:38.00
     4:06.03  4:34.20  5:02.38  5:30.39  5:58.48  6:26.67  6:54.77  7:22.95
     7:51.13  8:19.47  8:47.62  9:14.82                                    
  3 Reminger, Tommy     JR Tampa                9:16.42    9:16.52 DIIB    16  
       24.67    51.43  1:18.54  1:45.94  2:13.42  2:41.10  3:09.07  3:37.16
     4:05.11  4:33.19  5:01.30  5:29.66  5:58.09  6:26.53  6:55.01  7:23.32
     7:51.93  8:20.41  8:49.08  9:16.52                                    
  4 Planinc, Luka       SO Florida Southern     9:29.54    9:20.23 DIIB    15  
       24.98    51.53  1:19.11  1:46.45  2:13.67  2:41.60  3:09.55  3:37.70
     4:05.95  4:34.04  5:02.32  5:31.00  5:59.28  6:27.47  6:55.88  7:24.43
     7:53.44  8:23.00  8:52.19  9:20.23                                    
  5 Rodney, Sean        FR Tampa                9:28.38    9:23.18 DIIB    14  
       25.08    52.43  1:19.67  1:47.22  2:15.18  2:43.26  3:11.58  3:39.68
     4:08.27  4:36.44  5:04.81  5:33.20  6:01.82  6:30.64  6:59.56  7:28.55
     7:57.91  8:26.68  8:55.15  9:23.18                                    
  6 Rossi, Emanuele     SO Florida Tech         9:39.03    9:23.79 DIIB    13  
       24.72    52.12  1:20.05  1:48.01  2:15.82  2:43.94  3:11.89  3:39.91
     4:07.99  4:36.12  5:04.42  5:32.91  6:01.69  6:30.73  6:59.97  7:29.29
     7:58.80  8:27.72  8:56.69  9:23.79                                    
  7 Zacka, Eddie        JR Nsu Sharks           9:34.46    9:29.60 DIIB    12  
       25.13    52.16  1:19.78  1:47.73  2:15.96  2:44.04  3:12.32  3:40.73
     4:09.29  4:38.07  5:06.77  5:35.64  6:04.43  6:33.64  7:03.02  7:32.25
     8:01.69  8:31.25  9:00.96  9:29.60                                    
  8 Tinucci, Nick       SO Tampa                9:34.24    9:29.93 DIIB    11  
       24.42    51.75  1:19.63  1:47.38  2:15.42  2:43.70  3:12.27  3:40.90
     4:09.84  4:38.64  5:07.55  5:36.59  6:05.61  6:34.71  7:04.18  7:33.31
     8:02.64  8:31.88  9:01.44  9:29.93                                    
  9 Pittman, Andrew     SR Nsu Sharks           9:43.80    9:37.53          9  
       26.06    53.92  1:22.08  1:50.40  2:19.05  2:47.91  3:17.02  3:46.28
     4:15.47  4:44.69  5:14.16  5:43.66  6:13.40  6:42.91  7:12.46  7:41.85
     8:11.16  8:40.50  9:09.56  9:37.53                                    
 10 Calderon, Mauricio  SO Tampa                9:34.46    9:37.94          7  
       25.85    53.76  1:22.42  1:51.24  2:20.44  2:49.64  3:18.81  3:47.93
     4:16.92  4:46.17  5:15.41  5:44.72  6:13.88  6:43.46  7:12.86  7:42.05
     8:11.50  8:40.81  9:10.01  9:37.94                                    
 11 Sawyer, Jonathan    FR Florida Southern     9:50.37    9:38.37          6  
       25.92    54.27  1:22.52  1:51.23  2:20.21  2:48.93  3:17.86  3:46.92
     4:16.15  4:45.16  5:14.35  5:43.74  6:13.21  6:42.82  7:12.10  7:41.91
     8:11.89  8:41.62  9:10.85  9:38.37                                    
 12 Manso-Fraga, Tomas  FR Tampa                9:33.78    9:42.60          5  
       26.01    54.25  1:22.60  1:50.82  2:19.74  2:48.65  3:17.71  3:46.58
     4:16.02  4:45.23  5:14.55  5:43.86  6:13.23  6:43.06  7:13.00  7:43.20
     8:12.99  8:43.15  9:13.22  9:42.60                                    
 13 Orejuela, Alberto   JR Tampa                9:42.52    9:45.66          4  
       25.59    53.64  1:22.00  1:50.80  2:19.78  2:49.20  3:18.72  3:48.38
     4:17.87  4:47.53  5:17.53  5:47.45  6:17.48  6:47.52  7:17.55  7:47.67
     8:17.65  8:47.45  9:17.05  9:45.66                                    
 14 Gotsch, Charles-He  SO Florida Southern     9:55.08    9:51.17          3  
       25.62    54.13  1:22.56  1:51.43  2:21.06  2:50.38  3:20.00  3:49.79
     4:19.77  4:49.76  5:20.06  5:50.19  6:21.06  6:51.92  7:22.76  7:53.11
     8:23.01  8:53.71  9:23.40  9:51.17                                    
 15 Nestor, Arron       JR Rollins              9:55.81    9:56.38          2  
       25.95    54.40  1:23.10  1:52.34  2:21.49  2:50.89  3:20.49  3:50.25
     4:20.12  4:50.12  5:19.93  5:49.77  6:20.45  6:51.20  7:21.97  7:53.12
     8:24.18  8:54.92  9:25.90  9:56.38                                    
 16 Velasquez, Esteban  SO Florida Southern     9:53.56   10:00.51          1  
       26.08    54.54  1:23.44  1:52.58  2:21.80  2:51.43  3:21.35  3:51.52
     4:21.75  4:52.13  5:22.63  5:53.35  6:24.35  6:55.35  7:26.27  7:57.34
     8:28.30  8:59.44  9:30.60 10:00.51                                    
 17 Emmert, Yohann      FR Florida Tech        10:28.33   10:02.26        
       26.17    54.57  1:23.47  1:52.36  2:21.50  2:50.76  3:20.56  3:50.38
     4:20.51  4:50.67  5:21.20  5:52.21  6:23.29  6:54.62  7:25.70  7:57.24
     8:28.49  8:59.94  9:31.33 10:02.26                                    
 18 Lamb, Logan         FR Saint Leo           10:43.38   10:07.14        
       26.59    55.66  1:25.50  1:55.62  2:25.84  2:56.29  3:26.97  3:57.79
     4:28.28  4:58.97  5:29.89  6:00.74  6:31.59  7:02.34  7:33.25  8:04.34
     8:35.54  9:06.54  9:37.28 10:07.14                                    
 19 Waite, Luke         FR Rollins             10:21.85   10:08.20        
       26.10    55.05  1:24.52  1:54.64  2:24.51  2:54.69  3:25.27  3:55.83
     4:26.52  4:57.25  5:27.70  5:58.82  6:30.07  7:01.62  7:33.00  8:04.22
     8:35.83  9:07.59  9:38.36 10:08.20                                    
 20 Gabriel, Jack       FR Rollins             10:29.94   10:24.52        
       26.72    55.03  1:24.36  1:54.18  2:23.77  2:53.71  3:24.01  3:54.95
     4:26.00  4:57.61  5:29.96  6:02.49  6:35.50  7:07.27  7:40.63  8:13.54
     8:46.71  9:20.07  9:53.45 10:24.52                                    
 
Event 3  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    SSC Meet: * 2:00.39   2/19/2015 Rebecca Matthews, Lynn Swim                
Overall Conf: # 1:59.50    3/9/2016 Rebecca Matthews, Lynn Swim                
   Top Times: + 2:01.87  12/18/2016 Courtney Deveny, NSU                       
                1:59.95  DIIA
                2:05.43  DIIB
    Name              Year School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 DeVeny, Courtney    JR Nsu Sharks           2:04.02    2:01.69+DIIB    20  
       26.28    56.24  1:32.81  2:01.69                                    
  2 Street, Mckenzie    SO Tampa                2:03.63    2:02.90 DIIB    17  
       25.75    58.10  1:33.15  2:02.90                                    
  3 Westman, Malin      JR Nsu Sharks           2:05.16    2:04.14 DIIB    16  
       28.24  1:00.21  1:34.14  2:04.14                                    
  4 Whittenburg, Jacin  JR Florida Southern     2:06.17    2:04.15 DIIB    15  
       27.50    59.64  1:34.69  2:04.15                                    
  5 Hughes, Sarah       SO Lynn Swim            2:05.42    2:04.94 DIIB    14  
       26.10    57.50  1:34.20  2:04.94                                    
  6 Long, Sophie        JR Tampa                2:05.07    2:06.62         13  
       26.51    57.77  1:35.71  2:06.62                                    
  7 Gavin, Kourtney     SR Florida Southern     2:07.79    2:07.22         12  
       27.45    59.92  1:37.19  2:07.22                                    
  8 Degrace, Haley      SO Florida Southern     2:09.33    2:07.98         11  
       28.76  1:02.68  1:37.27  2:07.98                                    
B - Final
  9 Roehr, Alyssa       SO Nsu Sharks           2:09.76    2:07.20          9  
       28.03  1:00.57  1:37.61  2:07.20                                    
 10 Weber, Nicole       SR Saint Leo            2:09.87    2:07.60          7  
       27.20  1:00.54  1:36.88  2:07.60                                    
 11 Tuhtasinova, Maftu  JR Saint Leo            2:09.90    2:08.49          6  
       27.51    59.89  1:38.40  2:08.49                                    
 12 Martin, Sidney      SO Saint Leo            2:10.43    2:08.67          5  
       28.62  1:02.67  1:38.63  2:08.67                                    
 13 Hilborn, Aubrey     FR Tampa                2:09.45    2:09.53          4  
       27.25    58.77  1:38.97  2:09.53                                    
 14 Sell, Catherine     JR Nsu Sharks           2:10.77    2:10.00          3  
       27.70  1:02.41  1:39.91  2:10.00                                    
 15 Johnson, Ellie      SR Tampa                2:10.99    2:10.40          2  
       28.37  1:02.01  1:39.79  2:10.40                                    
 16 Coma, Laia          SO Lynn Swim            2:12.10    2:11.31          1  
       28.17    59.20  1:39.87  2:11.31                                    
 
Event 4  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    SSC Meet: * 1:46.87   2/18/2016 Pawel Trenda, Saint Leo                    
Overall Conf: # 1:46.35    3/6/2015 Pawel Trenda, Saint Leo                    
   Top Times: + 1:48.79  12/17/2016 Marco Aldabe, NSU                          
                1:46.34  DIIA
                1:51.66  DIIB
    Name              Year School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Aldabe, Marco       SR Nsu Sharks           1:47.57    1:47.79 DIIB    20  
       23.48    49.61  1:21.41  1:47.79                                    
  2 Holmes, Matthew     SO Florida Southern     1:49.28    1:48.33+DIIB    17  
       23.73    50.85  1:22.15  1:48.33                                    
  3 Nunez-Alvarez, Ant  SO Florida Southern     1:49.23    1:49.27 DIIB    16  
       23.75    52.78  1:23.53  1:49.27                                    
  4 Matacin, Luka       JR Florida Southern     1:50.79    1:49.80 DIIB    15  
       23.13    51.18  1:23.15  1:49.80                                    
  5 Hufnagel, Nathan    SR Florida Tech         1:50.89    1:50.08 DIIB    14  
       24.53    53.32  1:23.59  1:50.08                                    
  6 Rutherford, Thomas  JR Nsu Sharks           1:50.28    1:50.15 DIIB    13  
       23.61    52.70  1:24.48  1:50.15                                    
  7 Watanabe-Kubagawa,  JR Florida Tech         1:51.59    1:50.66 DIIB    12  
       23.94    51.93  1:24.48  1:50.66                                    
  8 Klein, Stephen      JR Nsu Sharks           1:51.12    1:51.25 DIIB    11  
       23.86    51.42  1:24.14  1:51.25                                    
B - Final
  9 Jasso, Luis         JR Florida Southern     1:52.02    1:50.95 DIIB     9  
       23.92    54.35  1:24.44  1:50.95                                    
 10 Philaire, Victor    JR Tampa                1:53.00    1:52.27          7  
       24.35    52.85  1:25.83  1:52.27                                    
 11 Coleman, Evan       SR Florida Southern     1:52.46    1:52.43          6  
       24.01    51.17  1:25.32  1:52.43                                    
 12 Rodriguez, Cheyenn  SR Nsu Sharks           1:53.93    1:52.90          5  
       24.25    53.62  1:25.96  1:52.90                                    
 13 Lundy, Forrest      SO Tampa                1:53.89    1:53.34          4  
       24.53    56.06  1:27.51  1:53.34                                    
 14 Saunders, Brett     FR Tampa                1:53.22    1:53.46          3  
       23.91    51.87  1:25.26  1:53.46                                    
 15 Hudson, David       SO Nsu Sharks           1:54.14    1:54.10          2  
       24.93    53.83  1:26.78  1:54.10                                    
 16 Russo, Dom          FR Tampa                1:54.52    1:54.61          1  
       24.22    52.19  1:26.83  1:54.61                                    
 
Event 5  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SSC Meet: * 22.68   2/19/2015 Bryndis Hansen, NSU Sharks                   
Overall Conf: # 22.53   2/19/2015 Bryndis Hansen, NSU Sharks                   
   Top Times: + 23.37  11/18/2016 Natalia Garriock, Sait Leo                   
                22.90  DIIA
                24.05  DIIB
    Name              Year School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Barton, Marisa      SR Tampa                  23.51      23.01+DIIB    20  
  2 Panzarino, Sydney   JR Nsu Sharks             23.31      23.17+DIIB    17  
  3 Garriock, Natalia   JR Saint Leo              23.57      23.24+DIIB    16  
  4 Lindstrom, Annie    FR Saint Leo              23.33      23.50 DIIB    15  
  5 Karas, Krystal      SO Florida Southern       23.76      23.51 DIIB    14  
  6 Waddell, Megan      FR Tampa                  23.99      23.92 DIIB    13  
  7 Murphy, Brittany    SO Tampa                  23.80      23.94 DIIB    12  
  8 Westbrook, Fatimah  FR Lynn Swim              23.96      23.99 DIIB    11  
B - Final
  9 Breault, Peyton     JR Florida Southern       24.12      24.00 DIIB     9  
 10 Dics, Rebeka        SO Florida Southern       24.15      24.04 DIIB     7  
 11 Aubley, Brittany    JR Florida Southern       24.13      24.05 DIIB     6  
 12 Shows, Jordan       JR Nsu Sharks             24.20      24.13          5  
 13 O'Hara, Molly       FR Tampa                  24.00      24.17          4  
 14 Suarez, Lauren      SR Florida Tech           24.12      24.20          3  
 15 Oster, Caroline     SO Nsu Sharks             24.16      24.21          2  
 16 Fox, Page           JR Tampa                  24.10      24.31          1  
 
Event 6  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    SSC Meet: * 19.95   2/20/2014 Matheus Assis, Saint Leo                     
Overall Conf: # 19.67   3/10/2016 Martin Hammer, Tampa                         
   Top Times: + 20.07  11/18/2016 Nir Barnea, Florida Tech                     
                19.84  DIIA
                20.83  DIIB
    Name              Year School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Barnea, Nir         SR Florida Tech           20.04      19.91*DIIB    20  
  2 Rocha Furtado, Vic  SO Florida Tech           20.17      20.01+DIIB    17  
  3 Sickert, Thiago     SR Nsu Sharks             20.20      20.13 DIIB    16  
  4 Hammer, Martin      SR Tampa                  20.21      20.17 DIIB    15  
  5 Franz, Noah         JR Florida Southern       20.35      20.27 DIIB    14  
  6 Gimenez, Diego      SR Florida Southern       20.25      20.28 DIIB    13  
  7 Coster, Julian      SO Nsu Sharks             20.34      20.35 DIIB    12  
  8 James, Aaron        FR Tampa                  20.49      20.44 DIIB    11  
B - Final
  9 Gallene, Matt       SO Florida Tech           20.64      20.25 DIIB     9  
 10 Elder, Malique      JR Nsu Sharks             20.67      20.40 DIIB     7  
 11 Dujmic, Filip       SO Florida Tech           20.56      20.49 DIIB     6  
 12 Hamilton, Talor     FR Florida Southern       20.64      20.59 DIIB     4  
 12 Campbell, Nico      SO Florida Southern       20.72      20.59 DIIB     4  
 12 Lobanov, Anton      JR Nsu Sharks             20.60      20.59 DIIB     4  
 15 Bains, Hunter       JR Saint Leo              20.54      20.61 DIIB     2  
 16 Palacios, Marco     SR Florida Southern       20.57      20.76 DIIB     1  
 
Event 7  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SSC Meet: * 1:42.53   2/19/2015 Nova Southeastern University, NSU S        
                         C DeVeny, M Westman, E Lawrenz, J Shows           
Overall Conf: # 1:41.93   2/19/2015 Nova Southeastern University, NSU Sharks   
                         C DeVeny, M Westman, E Lawrenz, B Hansen          
   Top Times: + 1:42.08  12/16/2016 NSU, NSU                                   
                1:45.69  PROV Relay Provisional
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Nova Southeastern University  'A'           1:42.08    1:42.98 PROV    40  
     1) DeVeny, Courtney JR             2) Westman, Malin JR              
     3) Oster, Caroline SO              4) Panzarino, Sydney JR           
       25.96    53.99  1:19.96  1:42.98                                    
  2 University of Tampa  'A'                    1:45.92    1:43.68 PROV    34  
     1) Murphy, Brittany SO             2) Street, Mckenzie SO            
     3) O'Hara, Molly FR                4) Barton, Marisa SR              
       27.32    56.10  1:20.95  1:43.68                                    
  3 Saint Leo University  'A'                   1:44.01    1:44.31 PROV    32  
     1) Tuhtasinova, Maftuna JR         2) Weber, Nicole SR               
     3) Garriock, Natalia JR            4) Lindstrom, Annie FR            
       27.02    57.26  1:21.26  1:44.31                                    
  4 Florida Southern College  'A'               1:45.30    1:44.85 PROV    30  
     1) Meyer, Mallary FR               2) Degrace, Haley SO              
     3) Gavin, Kourtney SR              4) Aubley, Brittany JR            
       27.25    56.26  1:21.46  1:44.85                                    
  5 Florida Institute of Technolog  'A'         1:46.40    1:46.21         28  
     1) Raz, Dar SR                     2) Juskevich, Carter FR           
     3) Carvajal, Valentina SO          4) Suarez, Lauren SR              
       27.27    56.42  1:21.74  1:46.21                                    
  6 Lynn University Swimming  'A'               1:48.98    1:47.04         26  
     1) Coma, Laia SO                   2) Westbrook, Fatimah FR          
     3) Hughes, Sarah SO                4) Nichols, Sarah FR              
       27.69    57.35  1:22.90  1:47.04                                    
  7 Rollins College  'A'                        1:53.30    1:47.94         24  
     1) Hansen, Grace SO                2) Wilks, Taylor JR               
     3) Dealy, Cara FR                  4) Klotzbach, Kylie SR            
       27.62    56.49  1:22.93  1:47.94                                    
B - Final
  9 University of Tampa  'B'                    1:47.39    1:47.02         18  
     1) Bayes, Britt JR                 2) Lombardi, Ali SO               
     3) Spalding, Isabelle SO           4) Fox, Page JR                   
       27.30    57.19  1:23.20  1:47.02                                    
 10 Saint Leo University  'B'                        NT    1:47.35         14  
     1) Kolb, Karina SO                 2) Taylor, Jaclyn JR              
     3) Black, Alyssa SR                4) Waite, Carylyn JR              
       27.43    57.56  1:23.51  1:47.35                                    
 11 Nova Southeastern University  'B'           1:47.60    1:48.09         12  
     1) Shows, Jordan JR                2) Allin, Georgina SR             
     3) Schulhofer, Alina FR            4) Munion, Brooke SR              
       27.17    58.50  1:24.11  1:48.09                                    
 12 Florida Southern College  'B'               1:52.15    1:48.74         10  
     1) Cortel-Fraser, Kyra FR          2) Daugherty, Erin FR             
     3) Ringley, Rachel SO              4) Kaufmann, Alexandra JR         
       27.98  1:00.05  1:24.96  1:48.74                                    
 13 Florida Institute of Technolog  'B'         1:50.52    1:50.93          8  
     1) Bjorkbacka, Paulina JR          2) Barczyk, Rachel SR             
     3) Phelps, Trista JR               4) Coen, Julie SR                 
       27.76    59.42  1:25.77  1:50.93                                    
 14 Rollins College  'B'                        2:01.13    1:53.12          6  
     1) Acers, Rachel SR                2) Dukstein, Alison FR            
     3) Van Zyverden, Anna FR           4) Roche, Isabel SO               
       28.37  1:01.33  1:27.43  1:53.12                                    
 15 Lynn University Swimming  'B'               1:59.27    1:55.65          4  
     1) Armstrong, Kaitlin JR           2) Galea Berraud, Catalina SO     
     3) Smith, Kayla FR                 4) Carlson, Megan SO              
       29.15  1:03.33  1:30.71  1:55.65                                    
 
Event 8  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    SSC Meet: * 1:28.55   2/19/2015 Nova Southeastern University, NSU S        
                         M Aldabe, A Lobanov, T Sickert, M Ragan           
Overall Conf: # 1:26.24    3/9/2016 Florida Southern, Southern                 
                         M.Palacios, E.Lima, S.Kim, D.Gimenez              
   Top Times: + 1:29.22  12/16/2016 NSU, NSU                                   
                1:30.93  PROV Relay Provisional
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Nova Southeastern University  'A'           1:29.22    1:28.07 PROV    40  
     1) Aldabe, Marco SR                2) Lobanov, Anton JR              
     3) Coster, Julian SO               4) Elder, Malique JR              
       22.74    46.98  1:08.29  1:28.07                                    
  2 Florida Southern College  'A'               1:30.62    1:28.82+PROV    34  
     1) Palacios, Marco SR              2) Kim, Sean SO                   
     3) Gimenez, Diego SR               4) Campbell, Nico SO              
       21.83    47.31  1:08.66  1:28.82                                    
  3 Florida Institute of Technolog  'A'         1:29.77    1:29.36 PROV    32  
     1) Barnea, Nir SR                  2) Hufnagel, Nathan SR            
     3) Rocha Furtado, Victor SO        4) Gallene, Matt SO               
       22.87    48.30  1:09.68  1:29.36                                    
  4 University of Tampa  'A'                    1:30.44    1:29.77 PROV    30  
     1) Harrington, Ethan FR            2) Vrolijk, Stefano JR            
     3) Caron, Marc-Olivier SO          4) Hammer, Martin SR              
       23.31    48.73  1:10.46  1:29.77                                    
  5 Saint Leo University  'A'                   1:31.48    1:30.23 PROV    28  
     1) Mikicin, Milosz JR              2) Dahrendorff, Henrik FR         
     3) Bains, Hunter JR                4) Vulic, Luka FR                 
       22.68    47.71  1:10.08  1:30.23                                    
  6 Rollins College  'A'                        1:38.94    1:36.35         26  
     1) Haddad, Peter FR                2) Rajani, Raoul JR               
     3) McCullough, Ailin JR            4) Gebauer, Benjamin SR           
       25.55    52.02  1:15.60  1:36.35                                    
B - Final
  9 Florida Institute of Technolog  'B'         1:34.48    1:31.10         18  
     1) Phelps, Tyler SR                2) Steenberg, Thomas JR           
     3) Dujmic, Filip SO                4) Ilako, Edward JR               
       24.14    49.17  1:10.76  1:31.10                                    
 10 Florida Southern College  'B'               1:32.88    1:31.54         14  
     1) Coleman, Evan SR                2) Jasso, Luis JR                 
     3) Velasquez, Esteban SO           4) Hamilton, Talor FR             
       22.80    47.69  1:11.23  1:31.54                                    
 11 University of Tampa  'B'                    1:33.09    1:31.93         12  
     1) Russo, Dom FR                   2) Stoski, Nick SR                
     3) Rodney, Sean FR                 4) Mattingly, Bryan JR            
       23.97    49.17  1:11.47  1:31.93                                    
 12 Nova Southeastern University  'B'           1:32.88    1:31.97         10  
     1) Klein, Stephen JR               2) Klemm, Cory SO                 
     3) Rutherford, Thomas JR           4) Caballero, Javier SR           
       23.97    48.91  1:10.98  1:31.97                                    
 13 Saint Leo University  'B'                        NT    1:35.05          8  
     1) Langner, Gabe JR                2) Dahrendorff, Jan JR            
     3) Cioffi, Christian FR            4) Southward, Michael FR          
       25.21    51.07  1:14.62  1:35.05                                    
 14 Rollins College  'B'                        1:44.37    1:40.70          6  
     1) Rimbert, Branford SR            2) Battad, Jacob JR               
     3) Emson, David JR                 4) Lanovoi, Hunter JR             
       25.88    55.35  1:19.42  1:40.70